spotkanie z psychologiem dziecięcymPsycholog dziecięcy w Centrum Psychoterapii w Warszawie

Szczęście, dobre samopoczucie i zdrowie dziecka to dla rodziców najważniejsze priorytety. Zdarzają się jednak problemy i sytuacje, z którymi rodzice nie są w stanie poradzić w sposób samodzielny. Wówczas troska i odpowiedzialność za dobry stan psychiczny dziecka powodują, że szukają oni pomocy u specjalisty – psychologa dziecięcego.

Kiedy warto wybrać się do psychologa dziecięcego?

Psycholog dziecięcy to wykwalifikowany specjalista, który pomaga rodzicom i ich dzieciom w niezrozumiałych przez nich zachowaniach budzących niepokój. Ze wsparcia psychologa dziecięcego warto skorzystać przede wszystkim wtedy, kiedy dziecko:

  • rozwija się wolniej niż jego rówieśnicy,
  • ma problemy z koncentracją, jest nadpobudliwe,
  • jest wycofane, bardzo nieśmiałe i ciche; ma problem z nawiązywaniem relacji,
  • posiada zaburzenia lękowe,
  • nie potrafi kontrolować swoich emocji i stresu,
  • zachowuje się agresywnie, buntuje się,
  • podejmuje autoagresywnie działania (uzależnienia, używki, okaleczanie się),
  • ma problem z zaadaptowaniem się do nowej sytuacji życiowej,
  • doświadczyło traumy.

Psycholog dziecięcy zajmuje się dziećmi w wieku niemowlęcym, przedszkolnym, szkolnym, a także młodzieżą – aż do osiągnięcia pełnoletności. Głównym celem konsultacji z psychologiem dziecięcym jest określenie przyczyn niezrozumiałych, budzących niepokój zachowań i zaproponowanie sposobów ich rozwiązania. Dzięki terapii dziecko odzyskuje dawną równowagę życiową i prawidłowe warunki do dalszego rozwoju.

Psycholog dziecięcy: Białołęka, Targówek, Marki i okolice

dziecko na spotkaniu z psychologiemRodziców poszukujących wsparcia u specjalisty zapraszamy na konsultacje psychologiczne do naszego Centrum Psychoterapii. Naszym priorytetem jest niesienie skutecznej pomocy i wsparcia, tym którzy nie potrafią poradzić sobie sami z problemami dziecka.

Jesteśmy doświadczonymi psychologami dziecięcymi, z wieloletnim stażem zawodowym. Zapewniamy dyskrecję, bezpieczeństwo i w pełni komfortowe warunki do rozmowy. W swojej pracy stosujemy wyłącznie sprawdzone metody psychoterapii i kierujemy się najwyższymi standardami etyki, empatią i zrozumieniem. Pomożemy Państwu i Państwa dzieciom zrozumieć przyczyny niepokojących zachowań, a także określimy możliwe ścieżki do rozwiązania zaistniałych problemów.

Nasze Centrum Psychoterapii zlokalizowane jest na warszawskim Bródnie, jednak na rozmowę z psychologiem dziecięcym zapraszamy także rodziców z dziećmi zamieszkujących okoliczne dzielnice i miejscowości Warszawy, w tym m.in. Białołękę, Targówek czy Marki. W razie pytań, wątpliwości czy chęci umówienia wizyty prosimy o kontakt.