Terapia dla par – Warszawa

terapia dla par - WarszawaProblemy w związkach zdarzają się bardzo często i to nawet bez wyraźnej przyczyny. Niekiedy dwie osoby dochodzą do momentu, w którym nie są w stanie już dalej radzić sobie same. Stają na krawędzi rozstania. W tym momencie, choć rekomendujemy, aby zrobić to znacznie wcześniej, ratunkiem może się okazać terapia dla par. W Warszawie z takiej formy wsparcia korzysta wiele osób, które w świadomy i odpowiedzialny sposób chcą pracować na swoją relacją.

Nie gwarantujemy, że z gabinetu wyjdziecie odmienieni i od nowa w sobie zakochani. Natomiast zapewniamy, że terapeuta na terapii partnerskiej dołoży wszelkich starań, żeby wysłuchać każdej ze stron, zapewnić wsparcie indywidualne oraz wspólne z uczestnikami ustalić, co jest problemem i jakie są sposoby jego rozwiązania.

Możemy też powiedzieć, że terapie dla par w Warszawie zyskują na uznaniu, a nawet popularności. Nasze centrum ma na swoim koncie wiele uratowanych związków, choć nie ukrywamy, że terapia partnerska to nie tylko praca pod fachowym okiem specjalisty, ale też codzienne pielęgnowanie relacji. Nauczymy Cię, jak o nią dbać.

Terapia małżeńska

Małżeństwo to piękna, ale też pełna przygód i wyzwań przygoda. Ludzie definiują je na wiele sposobów, jednak wszyscy są zgodni, że kiedy przychodzi kryzys to wszystko, co budowaliście latami zdaje się rozpadać na kawałki. Utrata zaufania, uzależnienia, przemoc… lista powodów, dla których ludzie oddalają się od siebie i w końcu rozwodzą jest naprawdę długa.

Podczas terapii dla par pracowaliśmy z wieloma małżeństwami i poznaliśmy dziesiątki ludzkich historii oraz dramatów. Osoby, które zdecydowały się zaufać psychoterapeucie otrzymały kompleksowe wsparcie w obszarach, które były dla nich trudne, wymagające, problematyczne. Zazwyczaj odbywają się u nas konsultacje:

  • psychologiczne dla par,
  • psychologiczne indywidualne,
  • seksuologiczne.

Jeżeli preferujecie inny styl spotkań to zapraszamy na terapię małżeńską online lub terapię grupową, która także ma duże znaczenie w zwalczaniu kryzysów. Pokazuje, że z podobnymi problemami mierzą się inni, a dzięki wymianie doświadczeń można zyskać zupełnie nowe spojrzenie na swoją obecną sytuację. Oczywiście zawsze nad wszystkich czuwa doświadczony psychoterapeuta.

Rozumiemy, że decyzja o udaniu się na terapię małżeńską nie zawsze jest łatwa i przychodzi z pewnym trudem. Zapewniamy jednak, że już samo podjęcie decyzji i umówienie spotkania jest pierwszym i ważnym krokiem, gestem, który świadczy o tym, że terapia dla par może skończyć się dla Was happy endem.

Terapia partnerska

terapia partnerska - WarszawaPozostawanie w związku partnerskim może mieć swoje blaski i cienie. Osoby, którym zależy na podtrzymaniu jak najlepszych, wartościowych relacji wiedzą, że trzeba włożyć w nie dużo wysiłku i zaangażowania. Czasem zdarza się, że nawet to nie wystarcza, a para zaczyna się od siebie oddalać. Winą może być zdrada, dłuższa rozłąka, zmęczenie codziennością, problemy finansowe, nuda, odmienne oczekiwania i plany na przyszłość… powodów kryzysów jest wiele.

Na terapii partnerskiej najpierw staramy się ustalić precyzyjnie ich źródło, a potem wypracować najlepsze rozwiązania. Z jakim skutkiem? Wiele par wraca, aby podziękować za terapię dla par, która dała im świeże spojrzenie i inną perspektywę. W ten sposób wiemy, że nasza praca ma sens, a to co robimy zmierza w dobrym kierunku!

Zachęcamy, aby terapię partnerską rozpocząć już na wczesnym etapie kryzysu, jak tylko zdasz sobie sprawę z trapiących Was problemów. To daje znacznie większe szanse na rozwiązanie ich i wyjście z kłopotów obronną ręką. Terapie dla par w Warszawie to nie tylko doraźna pomoc tu i teraz. To także wsparcie, wiedza, narzędzia do radzenia sobie z konfliktami w przyszłości.

Do skorzystania z terapii dla par, narzeczonych, małżeństw zapraszamy wszystkich, którzy czują, że potrzebują profesjonalnej pomocy. Naszymi pacjentami są mieszkańcy Białołęki, Targówka, Marek, ale też dzielnic i miejscowości bardziej oddalonych od Warszawy. Zapraszamy do umówienia wizyty w naszym Centrum Psychoterapii.